
Alvar Myhlback blev tidigt hemskickad från OS och har nu haft fullt fokus på Vasaloppet, vi har tillsammans med betsson tagit fram en exklusiv boost på att svensken vinner Vasaloppet!
Så tar du del av Boosten
- Klicka på knappen nedan.
- Sätt in minst 100 kr via godkönd betalningsmetod
- Du hittar boosten under "Godbitar-Rekatochklart"
Tryck här för att komma till spelet!
Inför Vasaloppet 2026
Vinter OS-2026 blev ingen vidare succe för de svenska skidherrarna, den enda som egentligen gjorde en någolunda vettig prestation var Alvar Myhlback i sprinten när han tog sig till semifinal men föll mot ett starkt startfält. Efter kort tid i italien blev sen den unga svensken hemskickad från mästerskapet, vilket väckte många frågor. Dock har Alvar själv varit tydlig med att han vill ha fult fokus på Vasaloppet. Alvar vann dessutom "Vasan" förra året, jag tror han har en god chans även detta år, speciellt när hans mål för säsongen varit Vasaloppet.
Spelbolagen har Alvar som favorit sett till odds, Myhlback står i cirka 2.25 hos många andra spelbolag men tillsammans med betsson har vi fått ett riktigt pangodds. Nu jobbar vi in en seger för Sveriges största längdåkningstalang under söndagen!
18+ Spela ansvarsfullt | Stödlinjen.se | Regler & villkor gäller