
Andra mötet av två ska spelas i Manchester, Real Madrid har fått tillbaka en del viktiga spelare och om man känner Guardiola rätt så blir det full fart framåt från Manchester City. Vi har tillsammans med Quick tagit fram en boost på att Manchester City går vidare!
Så hämtar du spelet
- Klicka på länken nedan.
- Sätt in minst 100 kr via godkänd betalningsmetod.
- Spelet finns i startmenyn bland de andra boostarna!
Tryck här för att komma till boosten!
Inför Manchester City - Real Madrid
Manchester City har nog halvt slutat drömma om Premier League-titeln, Arsenal leder med flera poängs marginal, till och med Pep Guardiola anser ligan som körd. Nu måste man dock lägga fullt fokus på matchen mot Real Madrid när man ska försöka vända ett 3-0 underläge på hemmaplan. Med tanke på Manchester Citys höga anfallspel tror jag absolut inte att det är omöjligt. Med offensiva spelare som Erling Haaland och Semenyo så har nog många manchester City-supportrar hoppet uppe.
Real Madrid körde i helgen över Elche, det mest positiva med det är att man kunde byta in ungdomspelare tidigt i matchen så de största stjärnorna kunde vila upp sig till veckans match mot City. Dessutom har Real Madrid fått tillbaka både Mbappe och bellingham som enligt Spanska medier åkt med till Manchester. Dock har Real Madrid mycket att spela för i ligan och måste göra allt för att komma ikapp Barcelona.
Odds inför matchen
- Manchester City: 1.51
- Oavgjort: 5.33
- Real Madrrid 6.00