Dagens Dubbel UmÄker 8/1
DD-1 5 Eskimo Brother
DD-2 10 Tim Jerry
1 rad x 200kr = 200kr
Spelbolag med fasta odds pÄ trav:
bet365 - Casumo - LeoVegas - Unibet
Dagens Dubbel 1 - 2140m Volt
5 Eskimo Brother blir min enda spik i omgÄngen. Visst, han har gjort bort sig förr nÀr han har haft lÀmpliga uppgifter och det gÄr inte att lita pÄ honom fullt ut men kÀnslan Àr att han bara tÀvlar mot sig sjÀlv hÀr. Han trivs ypperligt pÄ isen och vann sin comeback nÀst senast och senast gick han i mÄl med gott om krafter kvar som trea frÄn ett tufft utgÄngslÀge pÄ V75. MotstÄndet skrÀmmer inte för fem öre och sÄ lÀnge han inte strular till det för sig sjÀlv sÄ vinner han loppet.
Motbud
9 Eder Bob som startar tjugo meter bakom kÀnns vÀrst emot pÄ förhand. Han Àr van tuffare konkurrens i sin karriÀr men han börjar bli till Ären och vinner inte pÄ bestÀllning. Han gör alltid ett gott dagsverke och fÄr han gÄ med i ryggar och spara pÄ sin speed kan han avsluta fort men kÀnslan Àr att han inte tÄl allt för tuffa upplÀgg numera.
Min Vinnare: 5 Eskimo Brother
Spets efter 500m: 5 Eskimo Brother / 3 Flight Deck
SkrÀllen:
Rankingen A:5 B:9.3.1.6.2.10.C:7.8.4
Dagens Dubbel 2 - 2140m Auto
9 Bond Eagle Àr sjÀlvskriven tipsetta och man hör pÄ konkurrenterna att dom har respekt för honom i den hÀr spÄrtrappan. Han har sett jÀttefin ut vid tvÄ raka segrar och det Àr en riktigt tuffing som gÀrna tÄgar pÄ ute i spÄren. Hannu Torvinen lÀr köra som att han har bÀsta hÀsten och vi kan förvÀnta oss ett offensivt upplÀgg.
10 Tim Jerry ska bli spÀnnande att se pÄ svensk mark igen. Han gör resan till sverige med dokumenterad form och senast han besökte Sverige var han tvÄa pÄ V75 bakom L.A Boko och var före hÀstar som L.L Labero och Black And Quick i mÄl. Inom DD.spelet vÀljer jag att gÄ pÄ honom eftersom oddset med favoriten inte lÀr vara sÀrskilt lockande.
3 The Oak L.A var ute pÄ V75 senast och gjorde det riktigt bra som fyra och gick som en kanon lÀngst ut över upploppet. Det kÀnns som att han Àr under rejÀl utveckling och om favoriten fÄr en tuff resa kan The Oak L.A mycket vÀl vara vinnaren.
7 Gun De Chanlecy kördes vÀldigt passivt av Frida Sandberg senast och han fick aldrig chansen. Hanna Olofsson sÀger att det var mycket krafter kvar över mÄl och lÄter smÄtt optimistisk pÄ förhand inför den hÀr starten. Ove A Lindqvist fÄr ses som en kuskförstÀrkning och till 3% vill jag ha med honom pÄ en garderad kupong.
Min Vinnare:9 Bond Eagle
Spets efter 500m: 4 Klammer / 5 Claire De Quattro
SkrÀllen: 7 Gun De Chanlecy
Rankingen A:9.10.3 B:.7.5.4.12.1.8 C:2.6.11
Lycka till
DrTrav
Upp till 1500 kr spelkrediter
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gÀller100% upp till 800 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gÀller100% upp till 1000 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gÀller100% upp till 500 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gÀllerUpp till 500 kr i Gratisspel
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gÀller100% upp till 500 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gÀller100% upp till 1000 kr (Ny licens = ny bonus för Alla!)
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gÀller100% upp till 500 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gÀller100% upp till 500 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gÀller100% upp till 500 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gÀller