Speltips Vinterstudion söndag

SPORT

Skidor

LIGA

Världscupen

PUBLICERAD

06/12/2025 23:38

1
post-img Foto: Bildbyrån

Vinterstudion söndag

SPELSTOPP

07/12/2025 15:15

Ebba Andersson mfl
3.75 mfl
LeoVegas
18+. Endast nya spelare. Min. insättning 100 kr. 6x Omsättningskrav. 100% bonus upp till 600 kr. Min. 1,80 odds. Giltigt i 60 dagar från att villkor uppfylls. Regler och villkor gäller.. Spelpaus.se. Stödlinjen.se, Spela ansvarsfullt.

Speltips Vinterstudion söndag

handbollstoken

handbollstoken

Joakim

PUBLICERAD

06/12/2025 23:38

PUBLICERAD

06/12/2025 23:38

SPELSTOPP

07/12/2025 15:15

SPORT

Skidor

LIGA

Världscupen

1
post-img Foto: Bildbyrån

Vinterstudion söndag

18+ Spela ansvarsfullt Regler & Villkor gäller

Odds 3.75 mfl
Tips Ebba Andersson mfl
LeoVegas
Gå till LeoVegas
18+. Endast nya spelare. Min. insättning 100 kr. 6x Omsättningskrav. 100% bonus upp till 600 kr. Min. 1,80 odds. Giltigt i 60 dagar från att villkor uppfylls. Regler och villkor gäller.. Spelpaus.se. Stödlinjen.se, Spela ansvarsfullt.

Vinterstudion söndag
Jämnt ut under lördagen där det saknades 10 sekunder för Samuelsson i sprinten för att det skulle blivit en riktigt bra dag.

Idag riktigt intressanta tävlingar med individuell start i längdskidor samt jaktstarter i skidskyttet.

Längdskidor 10 km fristil damer kl.09:30
Blev ganska väntat en spurt som avgjorde i skiathlon där Diggins var starkast före Weng. Nu individuell start vilket passar Ebba Andersson perfekt. Hon har gjort två bra masstarter i skiathlon under lördagen och över 20 km i Ruka men har inte riktigt kunnat hänga av de andra. Nu när det handlar om att göra loppet själv tror jag att hon har toppchans. Sundling var ganska nära i Gällivare men hon såg trött ut i skiathlonen och jag tror inte hon är så nära igen. Weng är bättre när hon får gå i ryggar så henne tror jag inte heller på. De som kan utmana Ebba är såklart Diggins & Frida men jag tycker Ebba är den som sett starkast ut i de lopp som körts och att Diggins & Frida mest bara åkt med. Ebba är min vinnare.

Ebba Andersson vinna @ 3.75(2/5U)
Ebba Andersson topp-3 @ 1.55(5/5U)


Längdskidor 10 km fristil kl.11:55
Precis som i skiathlon lär det bli Norge hela vägen i toppen. Nästan löjligt hur överlägsna dom är. Det är en väldigt viktig tävling, det är en OS-distans och det är otrolig konkurrens på herrsidan i det norska laget. Einar Hedegart är en ny bekantskap för många men herregud vad snabb han är. Han vann norska genrepet i Beitostölen i klar stil, Amundsen var inte med man han slog riktigt bra åkare där. I Ruka körde han masstarten och gjorde ett nytt bra lag, till slut stod det mellan honom och Amundsen i spurten där han fick nöja sig med andraplatsen. Nu tror jag på omvänd ordning, individuell start passar Hedegart och dessutom åkte han inte skiathlon så han har haft full fokus på det här loppet och är helt utvilad. Där bakom är det ganska tight, Krueger hade missat en del träning och var inte med i Ruka men igår i skiathlon visade han att formen är god i den fria stilen. Han låg 27a efter den klassiska delen men körde sen upp sig och var snabbast i den fria stilen, han ska kunna nå pallen här.

Hedegart vinna @ 3.75(3/5U)
Hedegart topp-3 @ 1.65(4/5U)
Krueger topp-3 @ 3.00(2/5U)


Skidskytte jaktstart damer kl.13:15
Stora avstånd här. Minkkinen går ut 16 sekunder före Magnusson och sen följer Michelon och Hauser innan det är ganska långt ner till Elvira på femte platsen. Anna Magnusson har inlett den här säsongen bra med en niondeplats i distansen och en andraplats i sprinten vilket ger henne det här bra utgångsläget. Skyttet ser riktigt stabilt ut & hon åker väldigt fort, i sprinten hade hon samma åktid som Elvira Öberg vilket är starkt. Absolut att Minkkinen ska vara favorit men tycker oddsen på Magnusson är på tok för höga med det fina utgångsläget. Är det någon lite längre ner som har förmågan att klättra är det Vittozzi, ett ok skytte och hon kommer klättra ordentligt då många framför henne är ganska svaga.

Magnusson vinna @ 8.00(1/5U)
Magnusson topp-3 @ 3.00(3/5U)
Vittozzi topp-6 @ 3.75(2/5U)


Skidskytte jaktstart herrar kl.15:15
Norge får fram nya stjärnor hela tiden. Botn som är ny på den här nivån har kommit in och vunnit både distansen och sprinten med osannolika 30 av 30 träff så här långt. Han har inte den stabiliteten i skyttet så jag kan inte se att det fortsätter en tävling till. Uldal & Fillon Maillet är närmast bakom men jag litar inte på dom heller. Jag tror vi hittar vinnaren i Laegreid eller Sebbe, de går ut tillsammans som fyra och femma vilket ger dom goda möjligheter att plocka många sekunder redan till första skyttet. Den som skjuter bäst av Laegreid & Sebbe vinner jaktstarten.

Laegreid vinna @ 5.00(2/5U)
Laegreid topp-3 @ 2.00(4/5U)
Samuelsson vinna @ 5.00(1/5U)
Samuelsson topp-3 @ 2.15(3/5U)


Trevlig söndag!

This is the stats tab
This is the post tip

Vinterstudion söndag

SPELSTOPP

07/12/2025 15:15

Ebba Andersson mfl
3.75 mfl
LeoVegas
18+. Endast nya spelare. Min. insättning 100 kr. 6x Omsättningskrav. 100% bonus upp till 600 kr. Min. 1,80 odds. Giltigt i 60 dagar från att villkor uppfylls. Regler och villkor gäller.. Spelpaus.se. Stödlinjen.se, Spela ansvarsfullt.

Vinterstudion söndag

18+ Spela ansvarsfullt Regler & Villkor gäller

Odds 3.75 mfl
Tips Ebba Andersson mfl
LeoVegas
Gå till LeoVegas
18+. Endast nya spelare. Min. insättning 100 kr. 6x Omsättningskrav. 100% bonus upp till 600 kr. Min. 1,80 odds. Giltigt i 60 dagar från att villkor uppfylls. Regler och villkor gäller.. Spelpaus.se. Stödlinjen.se, Spela ansvarsfullt.

Kommentarer

Logga in eller skapa ett konto för att kommentera
Skapa ett konto
Snowflakes98 -  7 Dec - 00:45
Sundling hade dåliga skidor, även om hon inte sa det rent ut till journalister. Tror hon är revanschsugen och vinner före Ebba.

Bettingbonusar för nya kunder

Odds kan ändras. Åldersgräns 18 år. www.stödlinjen.se

Få upp till 1.500 kr i spelkrediter och 100 gratisspel för nya kunder med bet365. Bli medlem, sätt in 50 kr eller mer till ditt konto och bet365 matchar din kvalificerade insättning med spelkrediter (upp till 1.500 kr) när du placerar kvalificerade spel till samma värde, och de är rättade. Sätt in 500 kr eller mer så får du även 100 gratisspel att använda på utvalda slotspel. Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max. pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
18+Endast nya kunder. Sätt in minst 100 kr och vi matchar ditt första bet upp till 500kr. Min odds 1.80 för singel och 1,80+ för multipel. Gäller inte för system, förhöjda odds eller cashed-out bets. Fullständiga regler och villkor gäller. Regler och villkor gäller.. Spela ansvarsfullt. Spelpaus.se ">Spelpaus.se. Stödlinjen.se/ ">Stödlinjen.se
18+ | Erbjudandet gäller nya kunder | Min. Insättning 100kr.|Max bonus är 500 kr.| Insättning och bonus måste omsättas femton (15) gånger med min. odds 1,90 före ett uttag kan begäras. Spelpaus.se ">Spelpaus.se Stödlinjen.se/ ">Stödlinjen.se Regler och villkor gäller. Spela ansvarsfullt.
18+. Gäller nya spelare vid första insättningen. Gratisspelet är giltigt i 60 dagar. Min. 1.80 odds. |Stödlinjen.se/** ">Stödlinjen.se |Spelpaus.se ">Spelpaus.se | Regler & villkor gäller. | Spela ansvarsfullt.
18 + | Endast nya kunder. Min insättning: 200 kr. Maxbonus 500 kr. Omsättningskrav: 12x. Min Odds 1.8. Giltigt i 60 dagar. Stödlinjen.se, Spelpaus.se, Spelinspektionen. Regler och villkor gäller.

100% upp till 1000 kr (Ny licens = ny bonus för Alla!)

18+ | Gäller nya kunder | Min insättning 100 kr. Max bonus 1000 kr | Sportbonusen kommer att vara tillgänglig i 60 dagar.| Lägg ett eller flera spel med minsta odds 1,5 för fulla värdet av din insättning för att aktivera bonusen | Omsättningskrav för bonusen är 6x med min odds 1,8 för singelspel, 1,4 per val för multiplar | Stödlinjen.se/ ">Stödlinjen.se, Spelpaus.se ">Spelpaus.se, Fullständiga villkor gäller. , Spela ansvarsfullt.
18+. Gäller nya kunder. Min insättning 100 kr. Max bonus 500 kr, gäller 60 dgr. Lägg ett eller flera spel med minsta odds 1,5 för fulla värdet av din insättning för att aktivera bonusen. Omsättningskrav för bonusen är 6x med min odds 1,8 för singelspel, 1,4 per val för multiplar | Spela ansvarsfullt | Stödlinjen.se | Spelpaus.se | Fullständiga villkor gäller
18+ Minsta insättning för att ta del av erbjudandet är 100 kr. Max bonus är 500 kr. Insättning och bonus måste omsättas femton (15) gånger med min. odds 1.90 inom 60 dagar före ett uttag kan göras. Stödlinjen.se, Spelpaus.se, Regler och villkor gäller.
18+ | 100% upp till 500 kr med bonuspengar | Minsta insättning är 100 kr | Bonusen på betting har omsättningskravet 12x | Minimiodds på 1,8 | 60 dagar på dig att fullfölja bonusen från din första insättning
Giltig för nya spelare med första insättning på minst 100 kr. Gratisspelet krediterats när du omsatt din insättning 1x till min. odds 1.80. Gratisspelet är giltigt i 60 dagar. Läs fullständiga regler och villkor. Stödlinjen.se - Spelpaus.se. Regler & Villkor gäller 18+

Rekatochklart Speltips

Odds kan ändras. Åldersgräns 18 år. www.stödlinjen.se

Idag
Live
handbollstoken

handbollstoken

15:15

7 Dec

Vinterstudion söndag

Skidor - Världscupen

Ebba Andersson mfl

3.75

Idag
Live
alexsnacke

alexsnacke

17:30

7 Dec

Fulham - Crystal Palace

Fotboll - Premier League

Fulham +0

1.82

Idag
Live
Aston

Aston

18:00

7 Dec

Lazio - Bologna

Fotboll - Serie A

Båda lagen under 1,5 mål

1.86

Idag
Live
handbollstoken

handbollstoken

18:00

7 Dec

Angola - Sverige

Handboll - VM

Angola +5.5 mål

1.87

Idag
Live
RoloMartins

RoloMartins

19:00

7 Dec

Bills - Bengals

Amfotboll - NFL

1 -4.5

1.75

Idag
Live
jewertsson

jewertsson

20:45

7 Dec

Napoli - Juventus

Fotboll - Serie A

Juventus +0.5

1.57

Idag
Live
ablomdahl

ablomdahl

21:00

7 Dec

Speltips 30MedRekat

Fotboll - Blandat

Blandat

0.00

Idag
Live
Gio-R

Gio-R

21:00

7 Dec

Real Madrid - Celta Vigo

Fotboll - La Liga

Real madrid vinst + under 4.5 mål

2.00

Idag
Live
jewertsson

jewertsson

20:30

8 Dec

Torino - Milan

Fotboll - Serie A

2

1.83

Rekatochklart Poolspel

Odds kan ändras. Åldersgräns 18 år. www.stödlinjen.se

Författare Tid & Datum Spel Kategori Pris
RoK_Bjornen

RoK_Bjornen

15:00

7 Dec

Europatipset Tips 7/12 Fotboll
3456 kr
Leboff

Leboff

15:00

7 Dec

GS75 Tips Romme 7/12 Trav
800 kr
Leboff

Leboff

16:45

7 Dec

DD Tips Romme 7/12 Trav
200 kr
RoK_Bjornen

RoK_Bjornen

15:00

7 Dec

Europatipset Tips 7/12

Fotboll

3456 kr

Leboff

Leboff

15:00

7 Dec

GS75 Tips Romme 7/12

Trav

800 kr

Leboff

Leboff

16:45

7 Dec

DD Tips Romme 7/12

Trav

200 kr