Speltips Federer-Murray

SPORT

Tennis

LIGA

AO-final

PUBLICERAD

29/01/2010 23:35

16
post-img

Federer-Murray

SPELSTOPP

31/01/2010 08:30

Speltips Federer-Murray

mr_england

mr_england

PUBLICERAD

29/01/2010 23:35

PUBLICERAD

29/01/2010 23:35

SPELSTOPP

31/01/2010 08:30

SPORT

Tennis

LIGA

AO-final

16
post-img

Federer-Murray

18+ Spela ansvarsfullt Regler & Villkor gäller

Odds 2.55
Tips Murray
Bwin
Gå till Bwin

Andy Murray är en av få spelare som har plus-statistik på Federer. De båda spelarna har möts 10 gånger och Murray har vunnit 6 av matcherna. På hardcourt har Murray vunnit 4 av sex möten.

Även om Federer har varit väldigt bra i årets Australian Open är han en spelare på nedgång och Murray en spelare på uppgång.

Oddset på Murray är därför väldigt intressant. Skynda att fynda innan det sänks vilket det garanterat kommer att göras. Murray har lätt för Federer och jag tror han har precis lika bra vinstchans som schweizaren...

This is the stats tab
This is the post tip

Federer-Murray

SPELSTOPP

31/01/2010 08:30

Federer-Murray

18+ Spela ansvarsfullt Regler & Villkor gäller

Odds 2.55
Tips Murray
Bwin
Gå till Bwin

Kommentarer

Logga in eller skapa ett konto för att kommentera
Skapa ett konto
Dumihuvetspojk -  31 Jan - 08:43
Jag kommer aldrig spela för pengar som jag inte kan förlora. Men det kommer kännas om jag förlorar. =)
Jag kan inte se matchen heller. Lycka till med era spel.
Botzky -  31 Jan - 01:40
Kommer bli en grymt jämn match och tillfälligheter kommer avgöra. Gäller att ta vara på breakbollarna. Tror Federer vinner med 3-1 i set, men Murray kanske spelar sin bästa tennis just nu så ska han slå honom i en GS-final så är det nu. Tidigare macher har ingen betydelse utan nu handlar om dagsform och vem som pallar för trycket. Tror som sagt att Federers rutin och kåthet på att vinna ytterligare en GS fäller avgörande. Avstår att spela på den här matchen då jag redan har Federer som GS-vinnare till 4 ggr pengarna.
F.Gonzalez -  31 Jan - 00:03
Dumihuvetspojk:

är DP i form en annan sak än Murray i form? :D

Murray är bättre än DP och DP är en mer lämplig motståndare för Federer än vad Murray är.

Men ser att du går in jävligt tungt på Federer och hoppas du har råd att förlora så mycket pengar för risken är större än vad du tror, kommer bli en riktig nagelbitare.

Står fast vid att det är lite fördel Federer, men oddset på Murray är taget. Går in med en tusing till 2.55 :)

Zookorren:

De som följt Australian Open måste ta Murray på allvar och se honom som ett hot. Han har aldrig spelat så bra tennis någonsin som han gjort i turnerignen.

Önskar alla dock lycka till oavsett hur spelen är laggda. Vi får hoppas på en riktigt fin och underhållande tennis final!
Zookorren -  30 Jan - 20:52
Kan bara säga så här, Alla som sett Australien open i år borde fårstå att federer är jätte favorit, säger som dom flesta här,, tar Murray ett set är det väldigt bra, att roger ska vinna med 3-0 i set till oddset 3.75 är ett väldigt bra odds men tror hab kan tappa ett set men kan inte ser hur kan ska kunna förlora detta, tror att detta år har Federer sin stora chans att ta en äkta grand slam (vinna alla fyra samma år) så för mig är Roger Federer ett givit spel!
Dumihuvetspojk -  30 Jan - 19:29
Del Potro i form är en annan sak.. Han har ju ett vapen med sin sjuka forehand. Frågan är också om vi nån mer gång får se Del Potro spela så bra.
Murray kommer inte ha en chans mot Federer imorgon. Om han lyckas vinna så kanske jag slutar att beta totalt. Då är det så orättvist så man kan inte förklara. Jag satsar själv 150 000 kr på Federer.
hade jag fått 8 ggr kanske jag spelat Murray om jag inte varit så säker på Federer.
Kan inte se nåt som Murray kan göra för att slå mästaren. Federer slog den spelaren som passar honom sämst som har bäst form. Nämligen Davydenko. Det var finalen i mina ögon.
F.Gonzalez -  30 Jan - 17:20
Tycker bara det är pinsamt hur ni grovt underskattar Murray. Han har 6-4 i inbördes av en anledning och nu är han även en förbättrad spelare. Federer har lättare mot shootmaking spelare som söderling, tsonga etc. Och har visat sig ha problem med spelare som Murray och Nadal därmed det dåliga facit mot dessa. Murray är världens bästa returare som gör att Federer blir tvingen att slå winner för nästan varje poäng. Om Federers First serve % ligger runt 50 vinner Murray detta garanterat då Murray inte har en pjåkig serve han själv.

Hoppas ni ansåg att Federers 1.33 odds var BRA mot DP i Us open finalen också... 4.20 på DP var ju ett bjudodds som stod. 2.55 i Denna match är också helt klart spelvärt och inget annat.. tolka mig inte fel nu, det är större chans att Federer vinner men 2.55 emot 1.60 jämförelsevis med sannolika vinnaren då är matematiken även lätt för en 12 åring.. Ser fram emot en grym final :)
ollifabbe -  30 Jan - 15:05
Bara starten på texten där du påstår att Federer är på nedgång bevisar att du nog inte skulle ens börjat reka denna match. Skulle Murray ens ta ett set mot Federer får han vara mer än nöjd. Detta slutar 3-0 till Federer eller eventuellt ett tie-break till Murray. Således 3-1...
GNR -  30 Jan - 12:32
F.Gonzalez:

Ett odds på 2,55 är som Du säger klart spelvärt om vinstchansen bedöms till 45 %, men det är här Du är ute och cyklar! Inte en chans att han har en segerchans en promille över 33 %. Den som följt Federers karriär och även Australian Open i år VET att han vinner denna finalen minst 2 av 3 gånger. 45 % chans för Murray?? Kom igen!!

Angående samme Murray som i US Open 2008, är det inte det då? Hur många gånger har inte Murray vikt ner sig när det drar ihop sig? Han har ju inte stått pall i en GS-turnering någon gång, betänk då att han tillhört förhandsfavoriterna i de senaste 5-6 turneringarna.

Läs på lite innan Du gör Dina påhopp.
Dumihuvetspojk -  30 Jan - 10:29
F Gonza allt under 4 ggr är värdelöst på Murray!!
F.Gonzalez -  30 Jan - 07:04
ett fel i reken dock. Alla 10 möten mellan Murray-Federer har varit på hard.
Loading...

Bettingbonusar för nya kunder

Odds kan ändras. Åldersgräns 18 år. www.stödlinjen.se

Få upp till 1.500 kr i spelkrediter och 100 gratisspel för nya kunder med bet365. Bli medlem, sätt in 50 kr eller mer till ditt konto och bet365 matchar din kvalificerade insättning med spelkrediter (upp till 1.500 kr) när du placerar kvalificerade spel till samma värde, och de är rättade. Sätt in 500 kr eller mer så får du även 100 gratisspel att använda på utvalda slotspel. Min. insättning för spelkrediter är 50 kr. Utbetalningar exkluderar insatsen med spelkrediter. Villkor, tidsbegränsningar och exkluderingar tillämpas. Min. insättning för gratisspel är 500 kr. Max. pris, spelrestriktioner, tidsbegränsningar samt villkor tillämpas.
18+Endast nya kunder. Sätt in minst 100 kr och vi matchar ditt första bet upp till 500kr. Min odds 1.80 för singel och 1,80+ för multipel. Gäller inte för system, förhöjda odds eller cashed-out bets. Fullständiga regler och villkor gäller. Regler och villkor gäller.. Spela ansvarsfullt. Spelpaus.se ">Spelpaus.se. Stödlinjen.se/ ">Stödlinjen.se
18+ | Erbjudandet gäller nya kunder | Min. Insättning 100kr.|Max bonus är 500 kr.| Insättning och bonus måste omsättas femton (15) gånger med min. odds 1,90 före ett uttag kan begäras. Spelpaus.se ">Spelpaus.se Stödlinjen.se/ ">Stödlinjen.se Regler och villkor gäller. Spela ansvarsfullt.
18+. Gäller nya spelare vid första insättningen. Gratisspelet är giltigt i 60 dagar. Min. 1.80 odds. |Stödlinjen.se/** ">Stödlinjen.se |Spelpaus.se ">Spelpaus.se | Regler & villkor gäller. | Spela ansvarsfullt.
18 + | Endast nya kunder. Min insättning: 200 kr. Maxbonus 500 kr. Omsättningskrav: 12x. Min Odds 1.8. Giltigt i 60 dagar. Stödlinjen.se, Spelpaus.se, Spelinspektionen. Regler och villkor gäller.

100% upp till 1000 kr (Ny licens = ny bonus för Alla!)

18+ | Gäller nya kunder | Min insättning 100 kr. Max bonus 1000 kr | Sportbonusen kommer att vara tillgänglig i 60 dagar.| Lägg ett eller flera spel med minsta odds 1,5 för fulla värdet av din insättning för att aktivera bonusen | Omsättningskrav för bonusen är 6x med min odds 1,8 för singelspel, 1,4 per val för multiplar | Stödlinjen.se/ ">Stödlinjen.se, Spelpaus.se ">Spelpaus.se, Fullständiga villkor gäller. , Spela ansvarsfullt.
18+. Gäller nya kunder. Min insättning 100 kr. Max bonus 500 kr, gäller 60 dgr. Lägg ett eller flera spel med minsta odds 1,5 för fulla värdet av din insättning för att aktivera bonusen. Omsättningskrav för bonusen är 6x med min odds 1,8 för singelspel, 1,4 per val för multiplar | Spela ansvarsfullt | Stödlinjen.se | Spelpaus.se | Fullständiga villkor gäller
18+ Minsta insättning för att ta del av erbjudandet är 100 kr. Max bonus är 500 kr. Insättning och bonus måste omsättas femton (15) gånger med min. odds 1.90 inom 60 dagar före ett uttag kan göras. Stödlinjen.se, Spelpaus.se, Regler och villkor gäller.
18+ | 100% upp till 500 kr med bonuspengar | Minsta insättning är 100 kr | Bonusen på betting har omsättningskravet 12x | Minimiodds på 1,8 | 60 dagar på dig att fullfölja bonusen från din första insättning
Giltig för nya spelare med första insättning på minst 100 kr. Gratisspelet krediterats när du omsatt din insättning 1x till min. odds 1.80. Gratisspelet är giltigt i 60 dagar. Läs fullständiga regler och villkor. Stödlinjen.se - Spelpaus.se. Regler & Villkor gäller 18+

Rekatochklart Speltips

Odds kan ändras. Åldersgräns 18 år. www.stödlinjen.se

Idag
Live
handbollstoken

handbollstoken

18:00

5 Dec

Sverige - Sydkorea

Handboll - VM

Sydkorea ö23.5 mål

1.81

Idag
Live
Hedeen

Hedeen

19:00

5 Dec

Visby - Mjölby

Ishockey - Hockeyettan

Visby -1.5

1.79

Idag
Live
mTure

mTure

19:00

5 Dec

Tures HA-dubbel

Ishockey - HockeyAllsvenskan

Dubbel

4.58

Idag
Live
jewertsson

jewertsson

20:30

5 Dec

Mainz - Mönchengladbach

Fotboll - Bundesliga

Gladpack +0.5

1.63

Idag
Live
alexsnacke

alexsnacke

21:00

5 Dec

Hull - Middlesbrough

Fotboll - Championship

BLGM

1.71

Idag
Live
Aston

Aston

21:15

5 Dec

Benfica - Sporting CP

Fotboll - Primeira Liga

Under 2,5 mål

1.80

Idag
Live
ablomdahl

ablomdahl

21:00

7 Dec

Speltips 30MedRekat

Fotboll - Blandat

Blandat

0.00

Rekatochklart Poolspel

Odds kan ändras. Åldersgräns 18 år. www.stödlinjen.se

Författare Tid & Datum Spel Kategori Pris
Leboff

Leboff

12:45

5 Dec

V65 Tips Bollnäs 5/12 Trav
600 kr
RoK_Bjornen

RoK_Bjornen

20:30

5 Dec

Topptipset Tips 5/12 Fotboll
324 kr
RoK_Bjornen

RoK_Bjornen

16:00

6 Dec

Stryktipset Tips 6/12 Fotboll
7776 kr
Leboff

Leboff

16:10

6 Dec

V85 Tips Åby 6/12 Trav
1296 kr
Leboff

Leboff

12:45

5 Dec

V65 Tips Bollnäs 5/12

Trav

600 kr

RoK_Bjornen

RoK_Bjornen

20:30

5 Dec

Topptipset Tips 5/12

Fotboll

324 kr

RoK_Bjornen

RoK_Bjornen

16:00

6 Dec

Stryktipset Tips 6/12

Fotboll

7776 kr

Leboff

Leboff

16:10

6 Dec

V85 Tips Åby 6/12

Trav

1296 kr