Fortsätter att hacka på Unibet . Ännu en stormatch i Premier League och då vet vi vad det innebär när Pep Guardiola ställer upp sitt manskap. Massor med lägen framåt skapas av superoffensiven Mane-De Bruyne-Silva-Sterling-Aguero.
Kommer att uppstå svåra situationer för Contes trebackslinje.
Brister dock i det defensiva jobbet vid bolltapp och det kommer gunga fram och tillbaks, med sengångaren Yaya Toure på plan så kan man lita på att backlinjen i City kommer få svettas mot Hazard-Pedro-Costa. Caballero är inte en världsklassmålis och har sett trubbig ut, inte minst nu senast mot Arsenal (2 insläppta).
Skadeläget
Chelsea; Moses
Manchester City; Sagna, Jesus, Gundogan
Visst har Chelsea ett mycket bra strukturerat spel. Men när city står för motståndet blir det en form av rallarslagsmål där lagen utbyter bra lägen stup i kvarten.
Känns som att oddset på över 2,5 mål inte borde va högre än 1.70. Så när vi nu får hela 1.87 i odds plockas utan större tveksamheter hos Unibet .
âš¡ï¸âš¡ï¸âš¡ï¸TheFlash
100% upp till 1000 kr (Ny licens = ny bonus för Alla!)
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 500 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 500 kr + 64kr i 1x2-tipset
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gällerUpp till 500 kr i Gratisspel
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 600 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 1000 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 1000 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gällerUpp till 500 kr i Gratisspel
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller