De Schepper är alltid vass indoor hemma i Frankrike. Lever på sin starka serve/volley och att nöta ner sina motståndare från baslinjen med tunga slag. Har haft en fruktansvärt enkel väg fram till semifinalen här och det är först idag som han sätts på prov.
Bourgue är en humörspelare. Har imponerat denna veckan och slagit Brands, Lee & Gombos i raka set. Har en fin serve och ett aggressivt spel som lämpar sig väldigt bra på detta snabba underlaget.
Om Bourgue fortsätter prestera som han gjort hittills tror jag De Schepper kan få det ganska svettigt. Får Bourgue över tillräckligt med returer så känns det som att han har ett mer kraftfullt spel med fler vapen som kommer göra det jobbigt för De Schepper. Tror på en jämn match och ett set ska Bourgue absolut kunna ta!
3/5 units.
1.73 @ Pinnacle
Twitter: @TopspinBetting
100% upp till 1000 kr (Ny licens = ny bonus för Alla!)
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 500 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 500 kr + 64kr i 1x2-tipset
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gällerUpp till 500 kr i Gratisspel
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 600 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 1000 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 1000 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gällerUpp till 500 kr i Gratisspel
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller