Krajicek är en ytterst begränsad spelare. Fick ett flipp för ett tag sedan då han lyckades pricka in en form som fick honom att nosa på ATP-touren. Men nu har han landat på sin egentliga nivå och det va längesen han presterade något vettigt. Saknar egentligen vapen helt och är hopplöst osäker och ostabil. Va faktiskt tvungen att kvala in till denna turneringen (där han inte direkt imponerade) då förstår ni vilket ras han gjort.

Krueger har spelat väldigt sparsamt senaste tiden, men har ändå hunnit med att vinna en challenger i Australien i år. Är till skillnad från Krajicek en spelare som sällan faller igenom stort. Har en bra serve och väldigt säker och god bollare från baslinjen. Oerhört jobbig att möta då han slänger tillbaka det mesta i spel och nöter ner sina motståndare med sin säkerhet.

Gör Krueger en bra match tror jag Krajicek kommer få det riktigt tufft då han inte är i närheten av lika säker i bollandet.

1.91 @ Pinnacle

3/5 units

@TopspinBetting på Twitter

This is the stats tab
This is the post tip