Plus under kvartsfinalerna där alla maxspel satt, fel ute på Norge men i övrigt hyfsat rätt ute. Plus även igår på den inhemska handbollen så nu fortsätter vi på den banan.

Dags för 1a semifinalen där mina tankar är följande:

Frankrike - Slovenien, KL.20:45
Min första tanke om Slovenien var att de gjort ett väldigt bra VM, och visst dom har gjort det bra men hur bra är det egentligen när man synar matcherna? Oavgjort mot Tunisien, knapp seger mot Island och storstryk i gruppfinalen mot Spanien i gruppspelet. Sedan tycker jag man haft en väldigt gynnsam lottning i slutspelet och fått två svaga lag i Ryssland och Qatar. Jag tycker att tex Sverige sett starkare ut och jag tror inte Slovenien kommer hota Frankrike lika mycket som Sverige gjorde. Tror också att Frankrike kommer stäppa upp ännu ett snäpp, framför allt gällande försvar/målvaktsspel.

Frankrike -3.5 @1.50(5/5 units)
Frankrike -5.5 @2.12(2/5 units)
Frankrike -2.5 i ht @1.83(2/5 units)
Frankrike över 30.5 mål @1.78(4/5 units)
Frankrike över 15.0 mål i ht @2.12(2/5 units)
Porte över 2.5 mål @1.90(3/5 units)

Många spel ja, men ta det ni tycker känns bäst. Väljer flera spel så ni själva kan välja spel beroende på er insatsnivå.

Lycka till och Allez!

This is the stats tab
This is the post tip