Kvällsmötet i ATP slutspelet spelas mellan Stan Wawrinka och Rafael Nadal. I mina ögon är det nästan en helt öppen affär där Nadal borde vara en liten favorit. Dock ska inte Wawrinka, som har slagit Nadal i 3 utav deras 4 inbördes möten, ha 2.40 i odds under nuvarande omständigheter. I den sista Masters turneringen som spelades innan ATP slutspelet vann Wawrinka mot Nadal med 2-0 i set och visade stark mental styrka.
Stan Wawrinka har gått om Rafael Nadal i världsrankningen där Wawrinka är fyra och Nadal femma. Båda har spelat exakt lika många turneringar (22) i år där Wawrinka har hela 2000 poäng mer än Nadal.
Wawrinka har haft ett bättre år än Nadal. Jag har svårt att tro att vi kommer se en ensidig match i kväll utan snarare att små marginaler avgör. Därmed finner jag ett värde på Wawrinkas fina form till 2.40 i odds hos Betfair.
100% upp till 1000 kr (Ny licens = ny bonus för Alla!)
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 500 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 500 kr + 64kr i 1x2-tipset
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gällerUpp till 500 kr i Gratisspel
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 600 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 1000 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 1000 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gällerUpp till 500 kr i Gratisspel
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller